Wyjazd za granicę

Ciekawostki i plotki z regionu. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach

Wyjazd za granicę

Postprzez edryk » 25 sty 2016, o 13:22

Witajcie. Wiem, że sporo osób wyjeżdża - do pracy. Ja natomiast mam nieco inny dylemat - chce wyjechać na studia i jeszcze nie jestem zdecydowany na jakąś konkretną destynację. W zasadzie jestem już na 99,9% przekonany że to będzie Europa, ale nie wiem za bardzo czym się kierować przy wyborze konkretnego Państwa. Z tego co się zorientowałem m.in. na www.ef.pl/pg/studia-za-granica/ to wybór jest dosyć spory. Nie ukrywam, że planuję swoją przyszłość raczej poza krajem, tylko nie bardzo wiem gdzie się kierować, nie mam żadnej rodziny w jakimś konkretnym kraju, można powiedzieć, że jestem "samotną wyspą", szukam jakichś rad praktycznych, może ktoś miał podobne dylematy, niekoniecznie związane ze studiami, ale po prostu wyjazdem... Wiem, że sam okres studiów będzie trochę "wyzwaniem" i że sporo moich planów może się zmienić (np. to że jednak wrócę do kraju i Jastrzębia), ale mimo wszystko chce się już na coś nastawić - będę wdzięczny za radę.
edryk

Re: Wyjazd za granicę

Postprzez Piastem » 20 wrz 2016, o 17:53

A zdecydowales sie juz na konkretny kierunek studiow? Moim zdaniem warto zaczac od sprawdzenia, jak w danym kraju jest z praca. Wiem np. ze jest praca we Francji od zaraz - zobacz sobie jakie sa tam oferty, czy to cos co Ciebie interesuje, porownaj warunki w roznych miejscach i wybierz te najlepsze dla siebie :)
Piastem

Re: Wyjazd za granicę

Postprzez boddekk » dzisiaj, o 17:48

Takie wyjazdy za granicę dają dużo doświadczenia.
click on the source
boddekk

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc