Strefa kibica na łonie przyrody

Ciekawostki i plotki z regionu. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach

Strefa kibica na łonie przyrody

Postprzez moddi » 15 cze 2016, o 18:32

Oglądanie meczy nie musi kojarzyć nam się z nasiadówą w domu. Można to zrobić przy okazji wyjazdu nad jeziorko, w odpowiednio do tego przystosowanych warunkach. jedyne co potrzebujemy by móc oglądać mecz to telewizor, jakaś antena i odpowiednia przetwornica napięcia. Zabrać na biwak telewizor to już nie jest problem. Nawet 40 calowy waży kilka kilogramów nie kilkadziesiąt jak kiedyś kineskopowe. Antena naziemna jest bardzo mała, ale i z satelitą nie ma większych problemów. Ja mam specjalną "antenę biwakową" przymocowaną do statywu mojej konstrukcji. Podstawa jest od krzesła obrotowego, a zamiast siedliska jest maszt do której jest przykręcona antena. Przykładam tylko kompas i bardzo szybko udaje mi się namierzyć Hotbirda. Jeżeli chodzi o przetwornice napięcia to na rynku dostępne są różne w zależności od natężenia prądu jaki potrzebujemy [http://www.eltrox.pl/elektronika/przetwornice-napiecia.html] . Najlepsze są takie które podłączamy bezpośrednio do akumulatora. Jakie powinno być natężenie prądu? Telewizor LED 40 calowy to 50 Wat, typowy dekoder 28 Wat, router 25 Wat, laptop 65-90 Wat. Teoretycznie wystarczy przetwornica 150 Wat-owa pod gniazdko od zapalniczki. Ja wolę mieć zapas i kupiłem taką na 300 Wat podłączaną do gniazdka lub akumulatora. Dzięki temu będąc pod namiotem możemy swobodnie korzystać z routera LTE i dwu laptopów jednocześnie.
moddi

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc