Pies dla dziecka 5 letniego

Ciekawostki i plotki z regionu. Tutaj możesz poszukać pomocy w najdziwniejszych sprawach

Pies dla dziecka 5 letniego

Postprzez edryk » 13 cze 2016, o 20:05

Witajcie. Oczywiście w stwierdzeniu "pies dla dziecka" jest trochę przesady, ale to prawda że dziecko chce psa. Nie chce zgodzić się na jakiegoś psa wielkości chomika, jeśli już mielibyśmy mieć psa to raczej w typie tego http://www.psy.elk.pl/rasypsow/213,opis ... miecki.htm Pytanie tylko czy owczarek niemiecki nadaje się do dziecka w tym wieku? Oczywiście nie planuję pozwalać dziecku na obecność z psem sam na sam i tak dalej, ale chodzi mi o cechy uosobienia tego psa - czy nadaje się on do przebywania z dziećmi? (czy nie denerwuje się łatwo, czy jest łagodny i tak dalej). Chodzi mi o opinie osób które mają owczarki, bo wiadomo taka informacja będzie dla mnie najbardziej wartościowa. Dzięki z góry.
edryk

Re: Pies dla dziecka 5 letniego

Postprzez michas29 » 7 lip 2016, o 11:00

Zachowanie psa to w dużym stopniu odzwierciedlenie wychowania go przez właściciela. Do takich psów trzeba mieć podejście i UMIEĆ je wychować. Ukazac mu hierarchę, w innym wypadku mogą być problemy z wyegzekwowaniem posłuszeństwa a to może być wręcz niebezpieczne. Niebezpieczne mogą być też np pasożyty przekazywane przez zwierzęta. Dlatego decydując się na zwierzakach warto też pamiętać by wykonywać badanie na pasożyty z krwi. Przeanaluzujcie za i przeciw i wtedy zdecydujcie.
michas29

Re: Pies dla dziecka 5 letniego

Postprzez Mia32 » 17 cze 2017, o 18:28

Faktycznie bardzo często agresja u zwierząt łączy się z nieodpowiednim postępowaniem ich właścicieli. Nie mniej jednak mając problemy z zachowaniem czy to psa, czy też innego domowego pupila, możemy bardzo szybko uzyskać pomoc, odwiedzając stronę http://vetporadnik.org.pl/ . Tam ekspert odpowie wyczerpująco na nasze pytania i jestem przekonana, że podobnie jak mnie udzielone przez niego rady bardzo pomogą.
Mia32

Powrót do Ciekawostki i prośby o pomoc